• Najnovšie opatrenia a usmernenia

• Z dôvodu nariadenia MŠVVŠ SR a vlády SR prechádzajú stredné školy, teda aj Gymnázium Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach, od pondelka 12.10.2020  až do odvolania na dištančné vzdelávanie.

Ostatné zložky pokračujú podľa riadneho rozvrhu. O prípadných obmedzeniach, zmenách a úpravách vás budeme informovať.

• Usmernenia na nasledujúce dni

• Na základe rozhodnutia RÚVZ v Martine sa od pondelka 28.9.2020 zatvára na 10 kalendárnych dní stravovacie zariadenie pri SOŠP v Turčianskych Tepliciach.

Stravovanie pre žiakov druhého stupňa bude zabezpečené v ŠJ pri MŠ Horné Rakovce podľa špeciálneho časového harmonogramu. Záväznú prihlášku na obedy žiakov 6.- 8.ročníka pre nasledujúce obdobie je nutné nahlásiť a objednať dnes, 27.9.2020 do 20:00 mailom na adrese sjzshrtt@centrum.sk.

Stravovanie žiakov a zamestnancov Gymnázia Mikuláša Galandu nebude možné v týchto dňoch zabezpečiť.

Vyučovanie 1.,2. stupňa ako aj gymnázia bude prebiehať podľa riadneho rozvrhu, vyučovacie hodiny budú skrátené na 30 minút.

1. vyuč. hodina – 7:55 – 8:25
              2. vyuč. hodina – 8:35 – 9:05
              3. vyuč. hodina – 9:25 – 9:55
              4. vyuč. hodina – 10:05 – 10:35
              5. vyuč. hodina – 10:45 – 11:15
              6. vyuč. hodina – 11:20 – 11: 50

7. vyuč. hodina – 12: 00 – 12:30

8. vyuč. hodina – 12:35 – 13:05

O ďalšom postupe Vás budeme informovať prostredníctvom internetovej stránky a edupage.

Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť

Miriam Hechelmann

• Oznam návštevníkom školy

• Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby. Pod cudzou osobu  sa  rozumie  akákoľvek  iná  osoba  okrem  zamestnanca  školy a žiaka školy. Na komunikáciu so školou je potrebné používať dištančný spôsob komunikácie – písomne, mailom, telefonicky.

Vyhlásenie návštevníka školy o bezinfekčnosti

Vyhlasujem že ja, ........................................................................., bytomv ..................................................................................., neprejavujem príznakyakútneho ochorenia (telesná teplota nad 37,5 °C alebo triaška, malátnosť,neprimeraná únava, začervenané, zapálené oči s výtokom, upchatý nos sosťaženým dýchaním nosom, hustý skalený, zafarbený (žltý, zelený) výtok z nosa(nádcha), bolesť uší, výtok z uší, oslabený sluch, suchý dusivý kašeľ, vlhkýproduktívny kašeľ, vracanie, riedka stolica niekoľkokrát denne, novovzniknutézačervenanie kože, vyrážky, chrasty a pod. na koži), že regionálny úrad verejnéhozdravotníctva ani lekár všeobecnej zdravotnej starostlivosti mi nenariadilkaranténne opatrenie (karanténu, zvýšený zdravotný dozor alebo lekárskydohľad).

Nie je mi známe, že by som ja, alebo iné osoby žijúce so mnou v spoločnejdomácnosti, prišli v priebehu ostatného týždňa do styku s osobamis podozrivými alebo chorými na ochorenie Covid 19.

Som si vedomý(á) právnych následkov v prípade nepravdivého vyhlásenia, najmäsom si vedomý(á), že by som sa dopustil(a) priestupku podľa § 21 ods. 1 písm. f)zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov.

V................................., dňa: .............................

..............................................................                                                                                                                                              podpis

• Organizácia začiatku školského roka 2020/21

• Vážení rodičia, milí žiaci,

otvorenie školského roka 2020/2021sa uskutoční v stredu 2. septembra 2020 o 8.00 hod.

Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční v jednotlivých triedach.

Zákonný zástupca žiaka predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Pri každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako 3 dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

Do budovy školy prosíme vstupovať s rúškom.

Slávnostné otvorenie bude trvať do 9,00 hod.

• 2. kolo prijímacích skúšok na štvorročné štúdium

• Vážení rodičia, milí uchádzači o štvorročné štúdium na Gymnáziu Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach, riditeľka Spojenej školy vyhlasuje 2. kolo prijímacích skúšok. Termín 2. kola je 22.6.2020. Posledný akceptovaný temín podania prihlášky na štúdium je do 19.6.2020.

• Oznam pre uchádzačov o štvorročné štúdium

• Vážení rodičia, milí uchádzači o štvorročné štúdium na Gymnáziu Mikuláša Galandu. Podľa doterajšieho prejaveného záujmu o štúdium na našej škole riaditeľka Spojenej školy - Gymnázia M. Galandu v Turčianskych Tepliciach, rozhodla, že bude prijímať 8 žiakov v druhom kole prijímacích skúšok. Termin druhého kola prijímacích skúšok bude ešte upresnený.