• Maturitné skúšky v školskom roku 2023/2024

• V zmysle dokumentu Sprievodca školským rokom 2023/2024 sa Riadny termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky (EČ a PFIČ MS) v školskom roku 2023/2024 uskutoční v dňoch:

• 12.marec (utorok) – slovenský jazyk a literatúra
              • 13.marec (streda) – anglický jazyk, ruský jazyk (úroveň B2)
              • 14.marec (štvrtok) - matematika

Náhradný termín EČ a PFIČ MS 2024 sa uskutoční 9. až 12. apríla 2024

Opravný termín EČ a PFIČ MS 2024 sa uskutoční 3. až 6. septembra 2024

Termín ústnej formy internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční 20. mája  a 21. mája 2024.

• Uzatvorenie známok žiakom maturitného ročníka – do 07.05.2024
              • Konzultačný týždeň pre maturantov: 06.-10.05.2024 – žiaci môžu chodiť na konzultácie k učiteľom svojich maturitných predmetov po dohode s vyučujúcim
              • Akademický týždeň pre maturantov: 13.-17.05.2024

Organizáciu maturitnej skúšky upravuje zákon č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláškač.224/2022 Z.z. o strednej škole v znení neskorších predpisov. Maturitná skúška  po obsahovej stránke vychádza z Cieľových požiadaviek na  maturanta.

• Deň narcisov 2024

• Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia.

18. APRÍLA SI MÔŽETE NARCIS PRIPNÚŤ OPÄŤ AJ V  NAŠICH ULICIACH.

V uliciach sa budú pohybovať aj naši žiaci gymnázia.

Viac o tom, ako pomáha Liga proti rakovine onkologickým pacientom nájdete TU.

Deň narcisov je 18. apríla. Liga proti rakovine v tomto čase už tradične organizuje verejnoprospešnú zbierku na pomoc pacientom s týmto ochorením, koná sa už 28.krát!

Ďalšia možnosť ako prispieť:

Zaslaním SMS na číslo 848 v hodnote 3 EUR. Ak Vám prázdna SMS nejde odoslať, vložte akýkoľvek znak.

Prispejme spoločne na pomoc onkologickým pacientom.

• Myšlienkový maratón IDEATON

• Dňa 5.4.2024 sa uskutočnila Tímová výzva IDEATON, ktorá sa konala v krásnych priestoroch Sobášneho paláca v Bytči. Zúčastnili sa ho žiaci zo 16 stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Z našej školy sme postavili tím z 5 dievčat - Vanessa Penciaková, Lucka Volnová, Sára Halková, Lucia Kračmerová a Dorota Kúšová. Cieľom IDEATONU bolo nájsť nové a inovatívne spôsoby na zvolenú tému, žiačky sa snažili identifikovať problémy a hľadať kreatívne riešenia, ktoré môžu ďalej implementovať. Žiačky sa mali možnosť stretnúť so žiakmi z iných škôl, so zaujímavými mentormi a dozvedeli sa viac o metóde Design Thinking a Mind Map. Počas dňa sa snažili o kreatívne a produktívne stretnutie, na ktorom sa všetci účastníci podieľali na tvorbe inovatívnych riešení.

• 2% pre školu

• Vážení rodičia a priatelia školy

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

2% tlačivo