• Vianočný pozdrav

• Nech šťastie a radosť vládne u vás doma, nech obchádza Vás nešťastie a smola.

Nech pohoda vládne nad vianočným stolom a láska prevláda nad zlým slovom.

• Výsledky súťaže o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy

• S radosťou oznamujeme výsledky súťaže. Ďakujeme všetkým zúčastneným za spríjemnenie predvianočnej atmosféry v škole.  Rozhodovanie bolo ťažké preto odmeníme 5 najkrajších tried.

1. miesto 4.A
              2. miesto 3.A/7.G
              3. miesto 5.R
              4. ďalšie odmenené triedy: 2.R a 3.R

Víťazom srdečne gratulujeme, prosíme, aby si zástupcovia tried prišli pre sladkú odmenu k zástupkyni školy.  Ďakujeme.

• Vianočná súťaž

• Skrášľujte, zdobte, vymýšľajte, aby ste sa pritom dobre zabavili, hlavne príjemne cítili a napokon aj niečo chutné v odmene dostali!

• Vianočná pošta na škole

• Tento školský rok bude opäť prebiehať v našej škole „Vianočná pošta“. Každý, kto chce potešiť svojho kamaráta, spolužiaka, učiteľa nejakým vianočným pozdravom, želaním, kresbou, môže hodiť svoj odkaz do pripravenej krabice. Krabice na vianočnú poštu budú umiestnené na prízemí a 1. poschodí od 8.12.2023 do 19.12. 2023.

• Svetový deň pozdravov

• V utorok 21.11.2023 bol svetový deň pozdravov pričom aj naša škola si dala záväzok, že deťom i dospelým pripomenie dôležitosť a potrebu zdraviť sa. Dievčatá z druhého ročníka gymnázia  si dali námahu vytvoriť baner s rôznymi svetovými pozdravmi, za čo  im patrí vďaka a ocenenie ich kreativity.

Ráno 22.11.2023 žiačky gymnázia vítali návštevníkov školy, našich žiakov pri vstupe do budovy školy - pohľadom, úsmevom, pozdravom, či inou pozornosťou.

Skúsenosť im dala za pravdu, že zdraviť sa aj napriek tomu, že to má byť samozrejmosťou, vôbec nie je ľahké. Niektorí žiaci sa len nechápavo prizerali, že  čo to tie naše milé žiačky robia, a ani v tom prekvapení neodzdravili.

Napriek tomu, že počas aktivity sme si všimli, že niekomu zdraviť sa nie je prirodzenou súčasťou, myslíme si, že  zmeny treba robiť od seba a preto, apelujeme na všetkých, aby sme sa spolu zamysleli nad tým, ako môžeme urobiť niekomu krajší deň – usmiať sa,  povzbudiť,  popriať pekné ráno, večer ......