• VÝŠKA PRÍSPEVKU ZRPŠ 2022/2023

• Milí rodičia, na plenárnom rodičovskom združení bol odsúhlasený príspevok ZRPŠ vo výške 20 eur.

• Prosíme o úhradu poplatku na bankový účet: SK92 0200 0000 0037 6271 9859

• Suma: 20 €

• VS: dátum prevodu (ddmmrr)

• ŠS : 012223

• informácia pre prijímateľa: meno a priezvisko žiaka + trieda

• Splatnosť: do 30.11.2022

• Noc výskumníkov 2022

• Dňa 30.9 som sa zúčastnil zaujímavej akcie Noc výskumníkov. Táto akcia, na ktorej som bol aj zo svojimi spolužiakmi, sa konala aj v Žiline, konkrétne v nákupnom centre Mirage. Keď sme dorazili do nákupného centra,  obklopilo nás veľké množstvo ľudí a veľa vedeckých stánkov. Festival vedy a techniky prebudil vo mne zvedavého bádateľa. Navštívil som veľa zaujímavých stánkov a dozvedel som sa veľa nových informácií. Najviac ma ohúril stánok, ktorý prezentoval ako premeniť odpad na energiu. O tejto premene odpadu na energiu som vôbec netušil.  Ďalej sa mi páčil stánok o Európskej únii, kde som sa tiež  nové veci dozvedel. Stánok o obilninách sa mi páčil, objavil som obilniny, o ktorých som  ešte nepočul. O vedecké stánky bol veľký záujem, ku niektorým som sa nedostal. Bolo to určite zaujímavé . Ďakujem , že nás pani učiteľka Budiská  zobrala a nesedeli sme v laviciach. Dá sa  vzdelávať aj inou formou.

Marián Baľaľa, za II.A/VI.G

• Deň bez školských tašiek alebo v čom všetkom sa dajú priniesť veci do školy

• Školská taška je súčasťou každého študenta, veď predsa si v nej nosia všetky potrebné veci do školy.

7.10. (piatok),  dávame do pozornosti výzvu „deň bez školskej tašky“, zároveň však pripravený na vyučovanie.

Hodnotenie bude po 1. vyučovacej hodine, pre najkreatívnejších je pripravená užitočná odmena. Tešíme sa na vaše nápady.