• Teplickí gymnazisti v Gruzínsku

• Aj keď sa na začiatok školského roka teší len málokto, študenti tretieho ročníka Gymnázia Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach s napätím očakávali jeho príchod. Namiesto sedenia v školských laviciach si prvé októbrové dni spríjemnili spoznávaním Gruzínska.

Gruzínsko patrí k najkrajším krajinám sveta. Najlepšie víno, syry a najkrajšie hory Kaukazu z neho robia dokonalý výletný cieľ. Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. O tom  sa presvedčili aj naši študenti pod vedením pani učiteľky Mgr. Márie Šuhajovej, ktorá tento krásny výlet zorganizovala. Pred samotnou cestou je nevyhnutné nájsť v sebe patričnú dávku odvahy a po každej stránke sa na túto vzrušujúcu, ale aj náročnú cestu pripraviť. Pani učiteľka sa k tejto uskutočnenej akcii postavila s veľkou mierou obetavosti a zanietenia. Vidieť, že byť učiteľom nie je pre ňu len povolaním, ale i poslaním, do ktorého vkladá celé svoje srdce. Jej starostlivosť, organizácia a vedenie počas celej cesty boli vynikajúce.

Za to jej patrí veľká a úprimná vďaka. Veľmi si ceníme najmä to, že dala príležitosť našim deťom spoznávať a vidieť nové miesta, ktoré im otvorili oči pre nové kultúry, tradície a krásy tejto nádhernej krajiny. Domov si priniesli množstvo krásnych a nezabudnuteľných spomienok či jazykových zručností.

Okrem nespočetného množstva pamätihodností, múzeí a významných miest to bola nezabudnuteľná a obohacujúca osobná skúsenosť pre každého jedného z nich. Za všetkých účastníkov tejto cesty a ich rodičov Vám, pani učiteľka Šuhajová, patrí zo srdca veľké Ďakujeme!

• Voľné pracovné miesto: kuchárka v školskej jedálni Horné Rakovce

• Kuchárka v školskej jedálni

Spojená škola, Ul. Školská 447/2, 039 01 Turčianske Teplice informuje o voľnom pracovnom mieste v počte 2 na miesto nepedagogického zamestnanca.

Voľné pracovné miesto: kuchárka v školskej jedálni Horné Rakovce

Úväzok: 100%, pracovný pomer na dobu určitú  na jeden rok s možnosťou predĺženia na dobu neurčitú

Dátum predpokladaného nástupu: 01.12.2023

Požadované kvalifikačné predpoklady a predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme:

·        stredné odborné vzdelanie  v odbore kuchár /výučný list/

·        minimálne zaučený kuchár s odbornou spôsobilosťou

príjemné vystupovanie, pozitívny prístup k deťom, schopnosť pracovať v kolektíve

·        bezúhonnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, flexibilita, samostatnosť

·        zdravotná spôsobilosť /platný zdravotný preukaz/

Osobnostné predpoklady a zručnosti:

·        znalosť práce s PC, bežná používateľská úroveň

Náplň práce:

·        tvorba jedálneho lístka

·        príprava jedál a výdaj pre deti MŠ a ZŠ

·        preberanie tovaru, starostlivosť o správne uskladnenie tovaru

·        dodržiavanie technologických postupov, MSN  a receptúr pri príprave jedál

·        dodržiavanie predpisov HACCP a osobnej hygieny

Platové podmienky:

Plat bude určený v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v závislosti od platovej triedy a započítateľnej praxe.

Zoznam požadovaných dokladov:

·        žiadosť o prijatie do zamestnania

·        profesijný životopis

·        kópie  dokladov o dosiahnutom vzdelaní /výučný list, maturitné vysvedčenie/

·        písomný súhlas so spracovaním osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosti o prijatie do zamestnania spolu s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať poštou do 15.11.2023 na adresu Spojená škola  Ul. Školská 447/2       039 01 Turčianske Teplice

Kontaktovať  budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované podmienky.

Kontakt: Jana Fánčiová, vedúca školskej jedálne  0908 815 322  mail: sjzshrtt@centrum.sk