• Študentský MIX maratón

• Štatút súťaže

• 1. Organizačné zabezpečenie

Organizátorom súťaže je Mesto Turčianske Teplice

Priebeh súťaže zabezpečuje Spojená škola Školská 447/2 – organizačná zložka Gymnázium Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach.

2. Charakteristika súťaže

Náplňou projektu „Študentský MIX maratón“ je vzdelávacia súťaž, ktorej cieľom je podpora záujmu o učenie sa jazykov, vytváranie súťaživého prostredia, prispievanie k výchovnému procesu formou vytvárania pozitívnych asociácií, podporovania sebadôvery, rozvíjania kreativity, vytvárania osobného motivačného faktoru. Úlohou súťaže je tiež prispieť k zvyšovanie Európskeho povedomia a spolupatričnosti k Európskej Únii.

Účasť je dobrovoľná. Pre učiteľov a školy je prestížnym podujatím, na ktorom ich žiaci reprezentujú školu svojimi vedomosťami a schopnosťami a majú možnosť pre svoju školu získať putovný pohár mesta Turčianske Teplice a pre seba titul „Najbystrejšia mládež Turca“ ako aj rôzne ceny.

3. Priebeh súťaže

Súťaž je rozdelená do 3 kôl a každé kolo má dva súťažné bloky nasledovne:

1. kolo – vedomostné (dva vedomostné bloky)

2. kolo – športovo-vedomostné (športový a vedomostný blok)

3. kolo – kultúrno-vedomostné (kultúrny a vedomostný blok)

Súťaže sa za triedu (alebo za školu) zúčastňujú 5 členné tímy. Každý tím si zo sebou môže doviesť svojich povzbudzovateľov (napr. svoju triedu)

Súťažný tím sa môže v rámci triedy (príp. v rámci školy) obmieňať v rôznych kolách.

Súťažné tímy budú zdolávať úlohy rôzneho charakteru (podľa typu kola) a prostredníctvom nich dokazovať svoje vedomosti a zručnosti.

Za splnenie jednotlivých úloh dostanú súťažné tímy body (1 úloha = 1 bod, možnosť získať bonusové body).

Súťažný tím s najväčším počtom bodov vyhráva.

V každom kole bude udelené 1., 2. a 3. miesto, pričom žiaci tímu na 1. mieste budú v každom kole odmenení vecnými cenami.

Zároveň sa z kola na kolo budú sčítavať tímom body.

Tím s najväčším celkovým počtom bodov za všetky tri kolá získa okrem cien pre jednotlivcov hlavnú cenu – putovný pohár mesta Turčianske Teplice pre svoju školu.

V prípade, že bude viac tímov s rovnakým celkovým počtom bodov, víťaz bude určený rozhodovacou súťažnou úlohou.

4. Záverečné ustanovenia

Školy sa do súťaže záväzne prihlasujú návratkou podpísanou riaditeľom školy.