• Biológia

• O predmetoch

• Biológia
            povinný predmet, ktorý sa učí vo všetkých ročníkoch osemročného aj štvorročného gy
            mnázia.

• V prime sa učí 1 hodina, sekunde sa učia 2 hodiny týždenne a žiaci spoznávajú organizmy  rôznych ekosystémov.
            • V tercii je obsah učiva zameraný na ľudské telo a učíme sa ho 1 hodinu týždenne.
            • V kvarte sa 2 razy týždenne venujeme geológii a ENV, učíme sa o vývoji našej Zeme, o procesoch, ktoré v nej prebiehajú, formujeme vzťah k ochrane životného prostredia
            • V 1.A a 5.G si žiaci rozširujú poznatky o organizmoch žijúcich v rôznych ekosystémoch, učia sa 2 hodiny týždenne.
            • V 2.A a 6.G získavajú žiaci vedomosti z cytológie, histológie, fyziológie, genetiky, vyučovanie prebieha 3hodiny týždenne
            • V druhom ročníku sú CvBIO zamerané na laboratórne práce.
            • 3.A  7.G má učivo o ľudskom tele rozdelené na 33 hodín ročne, 1 hodinu týždenne
            • V  3.ročníku sú semináre z biológie zamerané 2 hodine týždenne na prehlbovanie učiva z biológie.
            • V  4. ročníku sú semináre z biológie, ktoré sú zamerané na prípravu k maturitám a k štúdiu na VŠ, v rozsahu 2 hodiny týždenne.