• Fyzika

• O predmete

• V súlade so štátnym a školským vzdelávacím programom je fyzika jeden z predmetov vzdelávacej oblasti Človek a príroda, spolu s chémiou a biológiou. Základnou charakteristikou predmetu fyzika je hľadanie zákonitých súvislostí medzi pozorovanými vlastnosťami prírodných objektov a javov, ktoré nás obklopujú v každodennom živote.

Je povinným predmetom aj na  našom gymnáziu v 1. až 3. ročníku (s hodinovou dotáciou 2h, 2h, 1h) 4-ročného štúdia a v prvých siedmych rokoch 8-ročného štúdia  ( s hodinovou dotáciou 1h, 2h, 2h, 1h, 2h, 2h, 1h ).

Ciele predmetu zasahujú do oblasti prírodovedných poznatkov a bádania, vykonávania experimentov, ale aj spracovania dát a komunikácie.

Žiaci aktívnou prácou rozvíjajú svoje kompetencie v oblasti kognitívnej, komunikačnej, interpersonálnej i intrapersonálnej.